Teknoloji Haberleri, Oyun Haberleri, Mobil Haberler

Web Hosting Nedir?

0 166

Web Hosting Nedir?

Web Hosting Nedir?

Web üzerinde oluşturduğunuz dosyaların nerede saklandığını daha önce hiç merak ettiniz mi? Bu konuda araştırma yaparken hosting terimi ve bu terimin farklı türlerini görmüş olabilirsiniz. Peki, web hosting nedir?

İnternet sitelerine ait, Web ortamında bulunan bilgiler Web hosting merkezlerinde depolanmaktadır. Nasıl ki normalde bir bilgisayar dosyasının içerisinde yer alan dokümanlar bilgisayarın içerisinde saklı olarak tutuluyor ise internet sayfalarının dosyaları da aynı şekilde bir yerde saklı tutulur.

Normal şartlarda kendi başınıza saklama işini yapmak istediğinizde çok fazla ve gereksiz para harcamak zorunda kalırdınız. Eğer hosting firmaları olmasa idi işiniz gerçekten de hem ekonomik açıdan yıpratıcı hem de yazılım anlamında uzun yıllar bilgi birikimi gerektirecek kadar yorucu ve zaman alıcı olabilirdi.

İşte bunları önlemek adına sitenizi oluşturduktan sonra içeriklerinizi saklamak için mutlaka bir hosting firması ile anlaşarak ekonomik, pratik ve oldukça hızlı bir web sitesine sahip olabilirsiniz.

Web Hosting Nasıl Yapılır?

Web hosting, birey veya başka yapıların sahip oldukları (tüzel kişiler, kamu kurumlarına ait Web siteler vb.) Web sayfasının oldukça hızlı ve güçlü bir şekilde çalışmasını sağlarlar.

Peki, Web hosting nasıl yapılır?

Site sahibi olarak işlemin satın almasının dışında kişinin yapması gereken herhangi bir işlem bulunmaz. Ancak hosting sağlayıcı firma düşünüldüğünde güçlü donanımlara sahip cihazlar, güçlü yazılım bilgilerinin gerekli olduğu birtakım işlemler söz konusudur.

  • Sitenin dosyalarının saklanması,
  • Dosyaların transfer edilme hızı,
  • Sitenin kullanıcılarının hızlı bir şekilde istedikleri uygulamaya hızlı bir şekilde ulaşmalarını sağlamak,
  • Dosyaların transferlerinin arka plandaki yazılımları,
  • Domain tanımlamaları,
  • Web sitenin yayınlanmaya uygun hale getirilmesi,
  • Sayfaların kesintiye uğramamasının sağlanması,
  • Çok iyi sunuculara sahip olmak ve bunları iyi yönetmek bir hosting firmasının görevleri arasındadır.

Hosting Fiyatları

Hosting Fiyatları
Hosting Fiyatları

Hosting fiyatları genellikle çok yüksek rakamlara sahip değildir. Bu nedenle de site sahipleri çok fazla ekonomik sıkıntıya girmeyeceklerdir. Özellikle bu işin hosting firması ile anlaşılmamış, kendi başına yapılmış haline göre kat be kat fiyat farkı bulunmaktadır.

Ödemeler genellikle aylık olacak şekilde, yıllık planlamalar halinde yapılmaktadır. Ancak ödeme planınızı kendiniz yıllık peşin şekilde de ayarlayabilirsiniz. Bu tamamen sizin firma ile aranızdaki iletişime bağlı bir durumdur.

Web Hosting Satın Al

Bir hosting satın almak istediğinizde bize ulaşmanız yeterlidir. Satın aldığınız işlem sonrasında siteniz yayına hazır hale getirilerek içeriklere ulaşma hızınız, dosya depolamanız ve sitenizin kesinti olmadan işlemlerine devam etmesi sağlanacaktır.

Bu sayede tek bir tık ile saniyeler içerisinde hem siz kontrol panelinizde işlemlerinizi yaparken hem de sitenizin hedef kitlesi site içerisinde kendi işlemlerini yaparken oldukça hızlı bir şekilde tüm işlemlerini gerçekleştirebilecektir.

Bu nedenle vakit kaybetmeden sitenizin güçlü bir şekilde yayın hayatına başlaması ve devam etmesi için bize ulaşmalısınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.