Teknoloji Haberleri, Oyun Haberleri, Mobil Haberler

Hosting Nedir?

0 314

Hosting Nedir?

Hosting Nedir? Hosting Çeşitleri | Eniyiyabancihosting.com

Hosting, kelime olarak birey ya da çeşitli organizasyon firmalarına ait internet sitelerinin hiçbir şekilde kesintiye uğramadan internet ağı yolu ile insanlara aktarılması ve bunun devam etmesi anlamına gelir. Hosting içerisinde bu sürekliliği sağlayacak birden fazla ve çok güçlü donanımlar ve yazılımlardan oluşur. Bu yazılım ve donanımların güvenlik duvarı çok yüksek olduğu için çok güvenli bir şekilde yayın yapılmasına olanak sağlar. Bu hizmetler çeşitli entegrasyonlar ile hazırlanarak paneller üzerinden aktarıcı ya da transfer yazılımlar ile güvenlik ağı yüksek olan web sunuculara yüklenir. Böylelikle tüm hizmetlerin insanlar tarafından görüntülenebilme özelliği de kesintisiz bir şekilde devam eder. Bu hizmet internet aracılığı ile çeşitli ve kapsamlı hizmetlerini insanlara sunmak isteyenler için çok avantajlı bir hizmet haline gelmiştir. Sizler için hazırlanan bu yazıda hosting nedir? Sorusunun cevaplarını bulabilir ve keyifle okuyabilirsiniz.

Hosting Satın Al

Bir web sitesi kurulmaya karar verildiğinde sadece fiziki değil maddi olarak da bir hesaplanma yapılması gerekir. Hosting satın al yazısı ile ilgili çok fazla bilgi içeren metinler görebilir ve inceleyebilirsiniz. Ancak alım yaptığınız yerler çok güvenli olmak zorunda. Basit bir güvenlik ihmali sitenizin hacklenme gibi durumlara maruz kalmasına neden olabilir. Hosting satın alabilmek için öncelikle mevcut kullanıcılar ile buluşarak bu hostingleri satın alacağınız sitelerin incelemeniz gerekir. Karar verdiğiniz andan itibaren istediğiniz hosting satın al sitesine girerek satın alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sonrasında web sayfanıza entegre ederek kullanıma başlayabilirsiniz. Hosting sayesinde kesintisiz hizmet verebilirsiniz.

Hosting Fiyatları

Hosting Nedir?

Hosting paketleri ve fiyatları tercihinize göre değişkenlik gösterebilir. Kurumsal firmalar genellikle kura bağlı olarak satış yaptığı için dolar veya euro bazında satış yapabilmektedir. Burada önemli olan web sitenizin ihtiyacı olan hosting paketinin doğru bir şekilde seçilmesidir. Siteniz için ortalama hosting fiyatları 3.99 tl gibi rakamlardan başlayarak gittikçe yükselebilir. Bu hosting seçimine bağlı bir durumdur. Hosting fiyatları araştırırken de uygun paketleri seçerek entegrasyon gerçekleştirebilirsiniz. Hosting paketlerini incelemek gerekirse;

  • Tekil Web Hosting Paketi: Bireysel olarak tercih edilebilir. Diğer paketlere göre ekonomiktir. Uygun paket tercihlerinde bu paketi kullanabilirsiniz. Ancak daha az ve standartın biraz daha altında bir paket olduğunu unutmamalısınız.
  • Premium Web Hosting: Site içerisindeki güvenlik duvarı ve olanaklar daha fazladır. Daha fazla web sitesi ve e-posta hesabı gibi erişimlere açıktır. Tekil web hosting paketine göre daha avantajlı bir pakettir.
  • Kurumsal Web Hosting: Bu paket kurumsal şirket, zincir ve holdingler için daha uygun bir pakettir.

Hosting Nedir? Hosting Sorgulama

Hosting sorgulama işlemi kurulan bir web sitesinin hangi hosting firmasına ait olduğunu sorgulayan işlemdir. Hosting sorgulama yapabilmek için sitenizin URL adresini ilgili sorgulama kısmında aratılması gerekir. Bu arama sonucunda sitenin hangi hosting firmasına ait olduğu görülebilir.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.