Teknoloji Haberleri, Oyun Haberleri, Mobil Haberler

En İyi Filtre Kahve Demleme Makineleri

0 42

Filtre kahve, pek çok kahve severin severek tükettiği bir kahve çeşididir.  Filtre kahve, temel olarak Arabica kahve çekirdeklerinden üretilen bir kahve olmakla beraber, ülkemizde de çok sık tüketilen ve tercih edilen bir kahvedir. Filtre kahve hiçbir ekipman olmaksızın demlenebilen veya tüketilebilen bir kahve değildir, bu nedenle cezvede pişirilerek tüketilemediği gibi aynı zamanda suyun içerisine konup çözünebilir kahveler gibi de tüketilemez. Filtre kahve en az bir demleme aracı ile manuel olarak el ile demlenebilir ancak onun dışındaki demleme yöntemleri için makine gerekir, peki en iyi filtre kahve demleme makineleri nelerdir?

Filtre kahve suda çözünen bir kahve değildir, tıpkı çay gibi demlenerek içilmesi gerekmektedir. Filtre kahveyi demlemek için aşağıda bazı alet ve ekipmanlar verilmiştir.

  1. Filtre Kahve Kâğıdı
  2. Filtre Kahve Demliği
  3. Frenchpress
  4. Filtre Kahve Makinesi
  5. V60 Demleme Seti

Filtre Kahve Makinesi

Makine, otomatik olarak çalışmakta ve filtre kahve kâğıdı konularak demlenmektedir. Filtre kahveyi makine içerisine yerleştireceğiniz kâğıt içerisine doldurup demleyebilirsiniz. En az uğraş gerektiren demleme çeşididir.

Filtre Kahve Demliği

Filtre kahveyi tam olarak demlemese de makine ve kâğıt ile demleye alternatif olabilir.

Frenchpress

Filtre kahve su içerisine konulur ve 4 dakika beklenir. 4 dakikanın sonunda demlenmiş olan kahve, frenchpress tutacağı ile alta sıkıştırılarak, kahve tortularının kahveye geçmesi engellenir.

Filtre Kahve Kâğıdı

Makine kadar iyi kahve üretmek için kullanabileceğiniz bir ekipmandır, filtre kahve kâğıdı ile gerçekten de bir makine kadar iyi kahve üretebilirsiniz, ancak biraz uğraş gerektiren bir demleme çeşididir.

V60 Demleme Seti

Temel olarak manuel demlemeden çok da bir farkı olmayan bir demleme yöntemidir.

En İyi Filtre Kahve Makineleri

Philips HD7462/20 Filtre Kahve Makinesi

En çok kullanılan ve en çok tercih edilen filtre kahve demleme makinelerinden biridir. Philips markasına ait olan bu makine, 1,2 litre kahve haznesi bulunuyor, bu sayede tek seferde 6 kupa kahve çıkartabiliyor. Otomatik kapanma özelliği sayesinde unutsanız bile makine kendini kapatabiliyor. Damlatma önleyici özelliği ile kahve haznesi çekildiği an kahve damlamaya devam etmez. Ürünün iki yıl garantisi olmakla beraber satış fiyatı 296 Türk lirasıdır.

Fiyat: 296,00 TL

Goldmaster Filtre Kahve Demleme Makinesi

Filtre kahve demleme makineleri arasında en uygun fiyat teklifi ile öne çıkan Goldmaster, Zinde adını verdiği ve tek seferde iki bardak kahve çıkarabilen bu ürünü satışa sunuyor. Söz konusu ürün sadece 144,00 TL’lik bir satış fiyatına sahiptir. Ürün iki yıl garantiye sahip olmakla beraber 300ml su kapasitesine de sahiptir. 450w güç ile çalışan makineyi satın almanız durumunda iki adet seramik bardak da hediye veriliyor. Fiyat performans ürünü arayanlar için ideal bir ürün diyebiliriz.

Fiyat: 144,00 TL

Russel Hobbs Filtre Kahve Makinesi

299 TL gibi son derece rekabetli bir fiyat ile satışa çıkan Russel filtre kahve demleme makinesi, tek seferde 6-7 fincana kadar demleme imkânı sunmaktadır. Otomatik zamanlayıcı özelliği sayesinde sabah kahveniz hazır olsun. 1000w güçle çalışan bu cihaz, cam bir kahve haznesine de sahip. Oldukça kaliteli ve bir o kadar da etkili olan bu cihazı sizlerde satın alabilir ve evde kendi kahvenizi yapmaya başlayabilirsiniz.

Fiyat: 299,00 TL

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.