Teknoloji Haberleri, Oyun Haberleri, Mobil Haberler

Ücretsiz Hosting Veren Siteler – Liste

0 293

Dijitalleşen Dünya’da artık İnternet hayatımızın büyük bir kısmını kaplayan bir araç haline geldi. Hemen hemen Dünya’da birçok insan İnternet’e erişebiliyor. Arık İnternet kullanmasını bilmeyen kimse kalmadı diyebilecek durumdayız.

İnsanlara bilgi ulaştırmak, bilgi paylaşmak için sosyal medyayı çoğunlukla kullanıyoruz. Sosyal medya kullanmayıp kendi websitenizi oluşturarak da insanlara ulaşabilirsiniz.

Hosting ve Domain

Bir websitesi oluşturmak için alan adı (domain) ve barındırıcıya (hosting) sahip olmanız gerekmektedir. Domain hizmeti sizin seçtiğiniz kelimeyi ve uzantıyı belirtir. Örneğin burakkapan.com adresinde kelime burakkapan iken uzantı ise .com uzantısıdır.

Hosting hizmeti ise sizin alan adınızı belirli bir lokasyondan Dünya’ya duyuran hizmettir.

Bu iki hizmeti İnternet’te çeşitli websitelerinde ücretli olarak satın alabilirsiniz. Domain hizmeti alabileceğiniz ücretsiz siteler olsa da bu siteler pek tercih edilmez. Eğer güzel bir proje hedefliyorsanız ücretli olarak domain hizmeti alabilirsiniz. Ancak daha önce bu sektör ile ilgili bir tecrübeniz yoksa ücretsiz olarak domain ve hosting alabilirsiniz. Tecrübe edindikten sonra daha emin adımlarla ücretli hizmetleri kullanabilirsiniz.

Gelelim hosting yani barındırma hizmetine… Bu hizmeti veren ücretli websiteleri olsa da bu yazımızda sizlere ücretsiz hosting veren siteleri listeleyeceğiz.

Ücretsiz Hosting Veren Siteler

Türkiye bazlı ve Dünya’da bu hizmeti ücretsiz olarak veren siteler mevcut. Bu yazımızda bu siteleri inceleyeceğiz.

 

Google Sites ile Websitenizi Oluşturun

İlk olarak Google firmasının verdiği bu hizmeti listemize alalım. Google Sites, ücretsiz olarak kendi blogunuzu açabileceğiniz bir websitesidir.

Bu adrese tıklayın ve Google Sites kontrol paneline gidiniz.

Google hesabınıza giriş yaptıktan sonra panel sayfasına sizi yönlendirecektir. Bu sayfada sağ altta bulunan oluştur butonuna tıklamanız gerekiyor.

google-sites-site oluşturma-ücretsiz hosting veren siteler
Google Sites- Site Oluşturma

Yukarıdaki görseldeki gibi bu butona tıklayınız.

Ardından websitenizi oluşturacağınız bir sayfa karşınıza çıkıyor. Burada istediğiniz bölümü düzenleyip websitenizi yayınlayabilirsiniz.

Google sites ile oluşturduğunuz websiteleri masrafsız ve ücretsizdir. Bu yüzden ücretsiz hosting veren siteler listemize bu siteyi de aldık.

Daha detaylı bilgi almak için Google Sites dökümanını inceleyebilirsiniz.

 

Byet.Host ile Website Oluşturmaya Hazır Mısınız ?

İncelemelerime göre byet.host en çok kullanılan ve memnun kalınan bir ücretsiz hosting hizmetidir. Websitenin anasayfasında yazılan bilgiye göre 1 milyonu aşkın kullanıcısının olduğunu beyan etmektedir.byet.host-website olusturma rehberi-ücretsiz hosting veren siteler

Php 7.0 desteği, 5 GB disk alanı, 5 Mysql hesap oluşturma, otomatik yazılım kurucu, subdomain desteği gibi birçok özelliği ücretsiz bir hizmet olmasına rağmen veriyor.

Bu Gibi İncelemeler Okumak İstiyorsanız, İnceleme kategorimize bakabilirsiniz.

000Webhost ile Website Kurun!

000webhost-websiteolusturma-ücretsiz hosting veren siteler

000Webhost’un ücretsiz hosting veren siteler arasında bulunmasının sebebi, uzun yıllar ücretsiz olarak bu hizmeti vermesi ve kullanıcılarına herhangi bir mağduriyet oluşturmamasıdır.

000Webhost hizmetinin özelliklerine maddeler halinde bakalım:

  • 300 MB Disk Alanı
  • Aylık Trafik Limiti 3 GB
  • Destek ekibinden faydalanamazsınız
  • E-Posta hesap oluşturmanıza izin verilmiyor

Temel özellikleri yukarıya maddeler halinde yazdım. Daha detaylı özellikleri incelemek istiyorsanız aşağıdaki görsele bakabilirsiniz.

000webhost-hostingozellikleri-ücretsiz hosting veren siteler

InfinityFree Hosting ile Website Oluşturun!

InfinityFree ile website oluşturmak bir hayli kolay bir işlemdir.

Sınırsız disk alanı ve sınırsız aylık trafik veren bir sitedir. Ücretli olarak verilen çoğu hizmetten daha iyi özellik vaat eden Infinityfree, 8 yıllık bir tecrübe ile çalıştığını vaat ediyor.

Bu önemli siteyi ücretsiz hosting veren siteler listemize dahil etmemiz bu yüzden…

Kısaca bu hosting hizmetinin sizlere sunduğu özellikleri sıralayalım.

  • Sınırsız disk alanı
  • Sınırsız aylık trafik
  • Php 5.4-5.5-5.6-7.3 desteği
  • 400 Mysql hesabı limiti
  • Subdomain izni

 

En kaliteli ve iyi hizmet veren siteleri sizler için listeledik. Önerileriniz ve sorularınız olursa yorum yazmayı unutmayınız.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.