Teknoloji Haberleri, Oyun Haberleri, Mobil Haberler

Tinder Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

0 141

Tinder uygulaması, son dönemlerin en sevilen sosyal medya platformlarından birisi haline gelmiştir. Tinder platformunu diğer platformlardan farklı kılan özelliği, platformun kullanım amacıdır. Sosyal medya platformları genellikle sosyalleşmeyi ve arkadaş gruplarının birbiri ile irtibatlarını arttırmayı amaçlamaktadır. Tinder platformu ise birbirine uygun kişilerin eşleşerek flört edebilmelerine olanak sağlamaktadır. Uygulamanın yetkilileri tarafından açıklanan verilere göre platformda 20 milyarın üzerinde eşleşme sağlanmıştır.

Tinder platformunun kullanımı içinse öncelikle platformda hesap açmanız veya varsa Facebook hesabınızla oturum açmanız gerekmektedir. Ardından ana sayfada görüntüleyeceğiniz “Keşfet” kısmına tıklayarak eşleştirmeleri başlatabilirsiniz. Beğendiğiniz kişileri seçtikten sonra karşılıklı eşleşme sağlanması durumunda sohbet başlayacaktır.

tinder kaydolma
tinder nedir?
Tinder Hesabı Nasıl Açılır?

Tinder hesabı açmak için telefon numarasına ihtiyacınız bulunmaktadır. Bunun yanında Facebook hesabı bulunanlar için yukarıda da belirtmiş olduğumuz gibi üyelik zorunluluğu bulunmamaktadır. Doğrudan Facebook üzerinden uygulamada bağlantı sağlanabilmesi mümkündür. Hesap açmak içinse izlenmesi gereken adımlar şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Uygulamayı indirmeniz ve “Hesap Oluştur” sekmesine tıklamanız gerekmektedir.
  • Ardından telefon numaranızı ve telefonunuza gelecek olan doğrulama kodunu sisteme girmeniz gerekmektedir.
  • Doğrulama kodu onaylandıktan sonra e-posta adresinizi girmeniz talep edilmektedir.
  • Buradan sonra tek yapmanız gereken erişim izinlerini vermek ve profil oluşturmaktır. Bu işlemleri tamamladıktan sonra eşleşmeye başlayabilirsiniz.

Platformda hesap açma işlemlerinizi tarayıcınız üzerinden gerçekleştirmek istiyorsanız, bu durumda Tinder resmi sayfasına giriş yaptıktan sonra “Oturum Aç” sekmesine tıklamanız gerekmektedir. Bu durumda Google hesabınız ile veya telefon numaranız ile sisteme kayıt olabilmeniz mümkündür. Profil oluşturarak kullanmaya başlayabilirsiniz.

Mobil kategorisinde bu uygulamaya benzer uygulamalar bulabilirsiniz.

Tinder’da Eşleşme Nasıl Olur?

Tinder eşleşme işlemi, kişisel bilgileriniz doğrultusunda hazırlanmaktadır. Platform sizlerden cinsiyet, yaş aralığı ve konum gibi bazı bilgiler talep etmektedir. Vermiş olduğunuz bilgiler doğrultusunda en yakın konumdan başlayarak sizinle uyum sağlayacak kişiler listelenmektedir. Bu süreçte aynı kriterler kullanılarak sizin kendi profiliniz de diğer kullanıcıların hesaplarında eşleştirilmektedir.

Keşfet kısmında sizinle eşleştirilen kişiler arasında beğendiklerinizi sağa kaydırmanız gerekmektedir. Sizin beğenerek sağa kaydırmış olduğunuz kişiler arasında kendi profilinde görerek sizi de sağa kaydırmış kişiler olduğunda sistemde eşleşme sağlanmaktadır. Eşleşme sağlanan kişiler arasında Tinder platformunda sohbet başlatılarak görüşülmesine olanak tanınmaktadır.

Tinder’da Beğeniler Nasıl Görülür?

Tinder beğenileri görme işlemi, Tinder kullanıcıları tarafından oldukça sık araştırılmaktadır. Pek çok kullanıcı diğer kullanıcıların beğenileri gördüğünü kendisinin ise bu özelliği bulamadığını düşünmektedir. Esasında bu durum ücretli ve ücretsiz üyelikler arasında yer alan önemli farklardan birisidir. Bu platformda beğenilere ulaşma özelliğinden faydalanabilmek için ücretli üye olmanız gerekmektedir. Tinder Gold paketini satın alarak bu özellikten faydalanabilirsiniz. Bu paket aylık ve yıllık olarak sunulmaktadır.

Tinder’da Nasıl Mesaj Gönderilir?

Tinder mesaj gönderme özelliğini kullanmak için eşleşme sağlamış olmanız gerekmektedir. Flört platformu olarak hizmet veren ve birbirini beğenen insanların eşleşmesini sağlayan bir platformdur. Bu nedenle platformda eşleşme oluşmayan bir kişiye mesaj yollayabilmeniz mümkün değildir. Eğer platformda mesajlaşma özelliğini hiçbir şekilde kullanamıyorsanız, bu durum eşleşme sağlayamadığınız anlamına gelmektedir.

Eşleşme sağladığınız kişiler ile mesajlaşma özelliğini kullanabilmek için izlemeniz gereken adımlar ise şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Bu uygulama giriş yaptığınızda sağ üst köşede göreceğiniz konuşma balonu simgesine tıklamanız gerekmektedir.
  • Görüntülenen ekranda eşleşme sağladığınız kişilerin bir listesi sunulmaktadır.
  • Mesajlaşma özelliğini kullanmak için listeden bir kişiyi seçmeniz ve “Mesaj” seçeneğine tıklamanız gerekmektedir.
  • Bu platformda yeni gelen özellikler ile uygulamadan bir kişiye mesaj attığınızda bu kişinin mesajınızı görüp görmediği belirlenebilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.