Teknoloji Haberleri, Oyun Haberleri, Mobil Haberler

En Çok Kullanılan Arkadaşlık Uygulamaları 2020

0 114

En Çok Kullanılan Arkadaşlık Uygulamaları

En sık kullanılan arkadaşlık uygulamaları ile yeni arkadaşlıklar edinebilir ve sosyal çevrenizi genişletebilirsiniz. Teknolojinin yaygınlaşmasıyla oldukça popüler hale gelen bu uygulamalar ile kendi konumunuza yakın olan beğendiğiniz kişiler ile buluşabilme imkanınız bulunmaktadır. 1 2020 yılı için şu şekilde sıralanabilmektedir:

  • Tinder
  • The Inner Circle
  • OkCupid
  • Happen
  • Hoott
  • Coffee Meets Bagel

Listeye geçmeden önce arkadaşlık nedir ? onu öğrenelim.

Tinder – En Çok Kullanılan Arkadaşlık Uygulamarından Birisi

Tinder, arkadaşlık uygulaması denildiğinde ilk akla gelen uygulamalardan birisidir. Uygulama 2012 yılında piyasaya sürülmüş ve hızla popüler hale gelmiştir. Tinder yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre Tinder platformunda bugüne kadar yapılan eşleşme sayısı 20 milyarı aşkındır.

Uygulamanın temel mantığı, birbirleriyle uyumlu olan kişilerin eşleşmesini ve sohbet etmesini sağlamaktır. Günümüzde 196 ülkede aktif olarak hizmet veren platform, 38 farklı dilde kullanılabilmektedir. Uygulamada yer alan ve yaş, konum gibi özellikler açısından birbiriyle uyumlu olan profiller, kullanıcıların karşısına çıkarılmaktadır. Kullanıcı karşısına çıkan profiller arasından beğendiklerini sağa kaydırmaktadır. Her iki tarafından da birbirini beğenmesi durumunda “match” olunmakta yani eşleşme gerçekleştirilmektedir. Eşleşme sağladığınız kişilerle ise mesajlaşma imkanınız bulunmaktadır. Uygulama ücretsiz olarak kullanılabilmektedir.

“Mobil” kategorimizde bu gibi uygulamaları rahatlıkla bulabilirsiniz.

The Inner Circle

The Inner Circle, arkadaşlık uygulamaları arasında popüler olan platformlardan bir diğeridir. Uygulamanın temel çalışma mantığı, Tinder platformuna oldukça benzerdir. Bununla birlikte bu uygulamayı kullanmaya başlamak için uzun bir araştırma yapıldığını da söylemek gerekmektedir.

Uygulamaya kayıt olabilmeniz için uygulamayı kullanan bir kişinin sizi davet etmesi gerekmektedir.  Ardından profilinizi oluşturduktan sonra uygulamayı kullanmaya başlayabilmek için öncelikle diğer sosyal medya hesaplarınız kontrol edilmektedir. Kötü bir geçmişi bulunmayan kişiler ise uygulamayı kullanmaya başlayabilmektedir. Bu sayede nezih bir platform oluşturulmaya çalışılmaktadır.

OkCupid

OkCupid, tercih edilebilecek arkadaşlık uygulamalarından bir diğeridir. Çok kullanılan arkadaşlık uygulamaları arasında ilk sıralarda yer alan platformu saymış olduğumuz diğer platformlardan farklı kılan ilk özelliği yalnızca eşleşme sağladığınız kişiler ile değil, kullanıcıların tamamıyla iletişim kurabilmenize imkan tanımasıdır. Bu konuda tek koşul o kişiyi beğenmiş olmanızdır.

Uygulamanın dikkat çekici bir diğer yanı ise beğeni yaptığınız kişilere bildirim gönderiyor olmasıdır.

Uygulamada genel bir profil görüntüleme mevcuttur. Bununla birlikte konum odaklı olarak da kullanıcıları listeleyebilmeniz mümkündür. Son olarak son görülme özelliğinin bulunması da oldukça beğenilmektedir.

Hoott

Hoott, yeni arkadaşlıklar kurmak için tercih edebileceğiniz platformlarından birisidir. Uygulamanın en öne çıkan özelliklerinden birisi “Tanışmak ister misiniz” özelliğidir. Bu özellik kullanıldığında rastgele kişilere soru yöneltilmektedir. “Evet” veya “Hayır deme imkanınız bulunmaktadır. Uygulama ülkemizde oldukça popülerdir. Uygulama ile konumuza yakın olan kişilerle tanışabilir, fotoğraf, durum veya video paylaşımı yapabilirsiniz.

Happen

Happen, kısa sürede popülerliği yakalamış uygulamalardan birisidir. Uygulamanın pek çok özelliği diğer arkadaşlık uygulamaları ile aynılık göstermektedir. Happen uygulamasını kullanarak arkadaş edinebilmeniz için karşılıklı beğeni kurulmuş olması gerekmektedir. İki kullanıcının birbirini beğenmesi durumunda eşleşme sağlanmakta ve iletişim kurulabilecek bir konuşma penceresi görüntülenmektedir.

Happen uygulamasını ilgi çekici kılan ise seyahatler sırasında karşılaşılan insanların birbiri ile iletişim kurabilmesini sağlamasıdır. Bu özelliği oldukça beğenilmektedir.

Coffee Meets Bagel

Coffee Meets Bagel, özellikle Avrupa ülkelerinde popüler olan uygulamalardan birisidir. Uygulamayı kullanabilmek için öncelikle indirmeniz gerekmektedir. Üyelik işlemleri ise Facebook veya telefon numarası ile gerçekleştirilebilmektedir. Ardından profil bilgileri ve profil fotoğrafı talep edilmektedir. Uygulamada profil görüntülemeleri konum dikkate alınarak yapılmaktadır. Rastgele kişiler ile uygulama üzerinden tanışabilir ve yakın konumdaki kişilerin listelenmesinin avantajını kullanarak buluşabilirsiniz. Uygulama bu özellikleriyle günümüzde en çok kullanılan arkadaşlık uygulamaları arasında yer almaktadır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.