Teknoloji Haberleri, Oyun Haberleri, Mobil Haberler

En İyi FPS Oyunları Listesi

0 287

First Person Shooter oyun serisi taraflı tarafsız birçok oyuncunun en sevdiği oyun kategorisi arasında diyebiliriz. First Person Shooter oyun serisi ilk olarak yaklaşık 20 yıl önce DOOM serisi ile başlamıştır. O zamanın şartlarına göre bu oyun büyük bir sükse yaparak çok geniş kitlelere ulaştı. Çok büyük kitlelere ulaşmasının yanı sıra DOOM oyunu eşi benzeri olmayan bir türe sahip olduğu için o dönemlerde kulaktan kulağa herkesin konuştuğu bir oyun serisi idi…

Bu yazımızda sizlere klişe olarak paylaşılan FPS oyun serisi yerine daha az bilinen FPS oyunlarını listeleyeceğiz.

Öncelikle listemize çok bilinen FPS oyun serilerini katmayacağız. Örneğin Call Of Duty, Battlefield , Far Cry ve Medal Of Honor gibi…

En iyi fps oyunları listemize yukarıdaki belirttiğimiz serileri katmayacağız. Artık dilerseniz listemize geçelim.

En İyi Fps Oyunları Listesi

"<Yoastmark

Titanfall 2

Alışagelen FPS oyunlarından farklı olarak Titanfall, yeni nesil FPS oyuncularının alışmasını biraz olsun güçleştiriyor.  Oyun mekanikleri artık

sıradanlaşan FPS oyunlarındaki gibi sadece mouse ve hareket tuşları ile oynanmıyor. Oyun mekaniği ve detaylar açısından Crysis serisine benzetilebilir.

Günümüzden yıllar sonra çıkan bu savaşta kullanılan ileri teknoloji silahları kullanabiliyorsunuz. Savaş robotlarının kontrolünü ele alabiliyorsunuz. Sıradanlıktan çıkan güzel bir FPS oyunu diyebiliriz. Bu yüzden en iyi fps oyunları listemize bu oyunu da ekliyoruz.

Oyunu Satın Almak İçin Origin Linki

Bulletstorm

Titanfall oyununa benzer olarak bu oyunda da farklı silahlar ve farklı bir mekanik söz konusu…

Oyunda düşmanları alt etmek için sürekli hareket halinde olmanız gerekmekte olduğundan oldukça yüksek tempolu bir fps oyunu diyebiliriz. Türü ve oynanışı bakımından en iyi fps oyunları listemize giriyor.

2011 yılında çıkmış olmasına rağmen güzel denebilecek bir grafiğe sahip bir oyundur.

Oyunun Steam Sayfasına Gitmek İçin Tıkla

Black Mesa

Bu fps oyununda değişik türde canavarlara karşı tekme tokat ve silahlarınızla saldırabiliyorsunuz. Türü FPS ama içeriği diğerlerine göre biraz değişik.

Oyun gerçeklikle bir alakası olmadığından gerçeklik algınız bu oyuna karşı düşüyor. Öyle olunca oyundan daha çok keyif alıyorsunuz.  Skillshot denilen edinilen yetekleriniz ile düşmanlarınızı daha farklı yollarla öldürmenin keyfine varabilirsiniz.

Black Mesa oyununun Steam sayfasına gitmek için tıklayınız.

BioShock

Listedeki bu oyunlar hep gelecek zamanda geçen olayları konu alıyor. Bioshock, ileri teknoloji kullanılan silahları ele alan bir oyun değil tam tersine eski bir zamanda geçiyor. 1958 yılında geçtiği oyun içerisindeki bir fragmanda belirtiliyor.

Oyunda silahları farklı şekillerde kullanabiliyorsunuz. Örneğin sniper benzeri bir silahınız varsa bu silahınıza patlayıcılı mermi, normal mermi veya delici mermi gibi mermiler doldurabiliyorsunuz. Her düşmanın zayıf noktasını ele alan bir mermi çeşidi bulunabiliyor. Bu detaylar BioShock oyununun en iyi fps oyunları listemize girmesine yetiyor.

Yukarıdaki ünlü bir yayıncıya ait bir oynanış videosudur. Bu video ile oyununun daha detaylarını ve grafiklerini görebilirsiniz.

Day of Infamy 

Call of Duty 1 ve Call Of Duty 2 oyunlarının konusunu ele alan Day Of Infamy, 2.Dünya Savaşını konu alan bir fps oyunudur.

Oyun tekdüze bir şekilde ilerlemiyor. Cephe savaşlarının aksine gözlemleme, suikast, belge çalma gibi görevlere gönderiliyorsunuz. Özellikle hiçbir düşmana görünmeden gizli hareket ederek görevlerin ilk aşamasını bitirdikten sonra meydan muharebelerine giriyorsunuz.

Ayrıca bu oyun Co-Op olarak da oynanabilir bir oyun. Co-Op oyunda arkadaşlarınız veya diğer oyuncularla 10 oyun modunda mücadele edebilirsiniz. Bu oyun modları çeşitlendirilmiştir. Aşağıdaki videoda bu oyun modlarını daha detaylı görebilirsiniz.

Yukarıdaki türkçe oynanış videosu ile daha detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Bu Oyunları oynayacak bilgisayarınız yoksa bu konumuzu inceleyebilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.