Teknoloji Haberleri, Oyun Haberleri, Mobil Haberler

2020 En İyi Macera Konsol Oyunları

0 105

Macera konsol oyunları, video oyunu severler için vazgeçilmez türlerden birisidir. 2020 macera konsol oyunları arasında uzun yıllardır sevilen oyunların yeni serileri de, piyasaya yeni çıkan ve kısa sürede büyük bir kitleyi peşinden sürüklenen oyunlar da bulunmaktadır. Sizler için 2020 yılında piyasaya sürülen en iyi macera konsol oyunları listesini derledik .

İşte Sizler İçin Derlediğimiz Macera Konsol Oyunları

Doom Eternal

Doom Eternal, eleştirmenlerin olumlu puanlarını almayı başaran ve 2016 yılında piyasa sürüldükten sonra büyük bir beğeni kitlesini toplayan Doom’un devam oyunu olarak piyasaya sürülmüştür. 2020 Mart ayında tüm platformlarda birden çıkış yapmıştır. PC, Play Station4, Xbox gibi farklı platformda oynanabilen oyun, Doom oyunundan sonra iki katına çıkarılmış iblisler ve arttırılmış silahlarla oyun severlerin beğenisine sunuldu.

Oyunun sevilen özelliklerinden birisi ise oyunun farklı oyunculara karşı oynanabilmesi olmuştur. Doom Eternal oyununda farklı oyuncuların oyunlara iblis olarak katılabilme imkanı bulunmaktadır. Bu sayede yüksek gerçekçilikte bir oyun deneyimi vadedilmektedir. Oyunun bu özelliği kapatılabilir olarak tasarlanmıştır.

Journey to the Savage Planet 

Journey to the Savage Planet, Ocak 2020 yılında piyasaya sürülmüştür. Oyun Typhoon Studios tarafından geliştirilmiştir. Dağıtımını ise 505 Games üstlenmiştir. Oyun renkli bir uzay temasında geçmektedir.

Kindred Aurospace uzay keşif şirketinin yeni üyesi olarak oyuna başlanmaktadır. Keşif oyunları arasında bulunan yüksek tempolu oyunlardan birisi olan Journey to the Savage Planet oyununda ARY – 26 gezegenin insanlara uygunluğunu kontrol etmek için göreve başlanmaktadır. Oyunu eşli veya tekli olarak oynayabilmeniz mümkündür. Ekipmanları toplayarak ve görevleri tamamlayarak ilerlenebilmektedir.

Dreams

Dreams, Şubat 2020’de piyasaya sürülmüştür. Play Station4 için tasarlanan oyun Media Molecule tarafından geliştirilmiştir. Oyununun dağıtıcılığını ise Sony Interactive Ertertainment üstlenmiştir.

Oyun iki farklı kısımdan oluşmaktadır. Dream Shaping kısmı kendi projelerinizi oluşturmak için yaratılmıştır. Öğreticiler aracılığıyla bu işlemi nasıl gerçekleştireceğiniz ayrıntılı olarak öğretilmektedir. Dream Surfing kısmında ise farklı insanların hazırlamış oluğu projeler deneyimlenmektedir. Oyunun ilginç platformu, kısa süre içerisinde macera konsol oyunları arasında en iyilerden birisi olarak görülmesini sağlamıştır.

Ayrıca Online Oyunlar adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Conan Chop Chop

Conan Chop Chop, Şubat 2020 yılında piyasaya sürülmüş olan bir oyundur. Oyunun Mighty Kingdom tarafından geliştirilmiş olduğu bilinmektedir. Piyasaya ise Funcom tarafından sürülmüştür.

Büyücü Thoth- Amon, Xaltotun’u diriltmek için bir plan hazırlamıştır. Planın başarılı olması durumunda dünya ebedi olarak esaret altına girecektir. Oyuncunun ise bu plana engel olması gerekmektedir. Büyülü yaratıkların bulunduğu barbar Conan evreninde düşmanlarınızı yenerek planı alt edebilmeniz mümkündür.

Oyunun ana karakteri Conan olmakla birlikte, 4 farklı karakterden istediğinizi seçme imkanınız bulunmaktadır. Play Station4, Xbox One, Windows ve Nintendo Switch platformlarında oynayabilme imkanınız bulunmaktadır. Oyunun sevilen özelliklerinden bir diğeri ise çok eşli olarak oynanabilmesidir.

The Walking Dead : Saints and Sinners

The Walking Dead : Saints and Sinners, Ocak 2020’de piyasaya sürülmüştür. Oyunun hem geliştiricisi hem de dağıtıcısı Skysance Interactive firmasıdır. Zombi temalı sanal gerçeklik oyunu olarak tanımlanabilecek oyunda, hayatta kalabilmek için silah, yiyecek, alet gibi temel eşyalarınızı toplamanız ve ipuçları hakkında bilgi edilmeniz gerekmektedir. Oyun içerisinde hayatta kalmaya çalışan insanlarla da düşmanlarla da karşılaşabilirsiniz.

Oyun The Walking Dead evreninde geçmektedir. En ilgi çekici yanlarından birisi sağlam bir hikayeye dayanması ve kişiye gerçeğe çok yakın seçimler yaptırmasıdır. Oyun içerisinde başka insanlara yardım etmeyi tercih edebilir veya ihtiyacınız olan şeyleri zorla elde edebilirsiniz. Yaptığınız seçimler sonunuzu belirleyecektir. Oyunun bu özellikleri 2020 yılında çıkan macera konsol oyunları sıralamasında en iyilerden birisi olmasını sağlamıştır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.