Teknoloji Haberleri, Oyun Haberleri, Mobil Haberler

Instagram Panoramik Fotoğraf Uygulamaları 4 Tane

0 41

Instagram Panoramik Fotoğraf Uygulamaları

Fotoğraf tutkunları doğa, manzara, portre, hayvan, insan, obje gibi çeşitli konularda fotoğraf çekmektedir. Daha geniş ve fazla ayrıntıya önem veren kişiler, panoramik fotoğraf çekmeyi tercih eder. Instagram panoramik fotoğraf paylaşımını desteklemiyor. Google Play Store ve App Store’de yer alan panoramik fotoğraf uygulamalarını kullanarak, çektiğiniz fotoğrafları panoramik hale getirip Instagram’da paylaşabilirsiniz. 

Instagram: Kevin Systrom ve Mike Krieger tarafından 2010 yılında kurulmuştur. Çekmiş olduğunuz fotoğraf ve videoları efekt, yazı, filtre uygulayarak paylaşmanıza izin veren sosyal medya platformudur. Facebook 2012 yılında 1 milyar dolar ödeyerek Instagram’ı satın aldı.

Panoramik Fotoğraf: Yatay veya dikey olarak birden fazla çekilen fotoğrafı yan yana getirerek, geniş açıları görüntülemek için kullanılan çekim tekniğidir. Eski yıllarda panoramik çekim yapabilen analog fotoğraf makineleri bulunuyordu. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte dijital, kompakt fotoğraf makinelerinin yanında, cep telefonlarıyla da panoramik fotoğraf çekebilirsiniz.

Çektiğiniz fotoğrafları sosyal medya sitelerinde paylaşarak daha fazla kişinin görüntülenmesini sağlayabilirsiniz. Fotoğrafları analiz ederek ve çözünürlüğünü bozmadan uygulamalar sayesinde birden fazla parçaya bölerek panoramik fotoğraflar oluşturabilirsiniz.

  1. PanoraSplit

Uygulama Android cep telefonlarıyla uyumlu çalışır. Fotoğraflarınızı bölerek Instagram’da paylaşmanıza olanak tanıyan geniş ve panorama şeklinde fotoğraflar oluşturabilirsiniz. Çözünürlük kaybı yaşamadan, bir fotoğrafı 10 kareye kadar bölebilirsiniz. Uygulamanın pro sürümünü kullanmak için satın almanız gerekiyor.

PanoraSplit’in yüksek çözünürlük, 10 kareye kadar bölme, en boy oranı ayarlama, diğer uygulamalardan fotoğraf ekleme, yakınlaştırma, döndürme, paylaşmadan önce görüntüleme, fotoğrafları sırayla kaydetme gibi özellikleri bulunuyor.

PanoraSplit Nasıl Çalışır?

Uygulamayı indirin ve cep telefonunuza kurun.

Choose photo butonuna basarak fotoğraf yükleyin.

Ekranın alt kısmında yer alan bölümdeki numaraları seçerek, fotoğrafı 10 kareye kadar bölebilirsiniz.

Kare bölme işleminin ardından, ekranın sağ üst köşesinde yer alan split butonuna basarak işleminizi onaylayın.

Ekranda fotoğrafın bölünmüş halini görüntüleyebilirsiniz. Ekranın üst bölümünde yer alan post to Instagram butonuna basarak, yaptığınız çalışmayı paylaşabilirsiniz.

  1. Coolgram

Android cep telefonlarıyla uyumlu çalışan uygulama, birkaç özelliğiyle PanoraSplit’e benzemektedir. Minimum çözünürlük kaybı ile fotoğraflarınızı 10 kareye kadar bölebilirsiniz. Çektiğiniz fotoğrafları panorama haline getirerek, kaliteli ve yüksek takipçisi olan Instagram sayfasına sahip olabilirsiniz.

Panoramaya çevirdiğiniz fotoğrafları cep telefonunuza kaydedebilir ve arkadaşlarınızla paylaşabilirsiniz.

Portre fotoğraflarını kare haline çevirme, döndürme, fotoğrafları 10 kareye kadar bölme, 4:5 oranında panorama fotoğraf desteği, minimum çözünürlük kaybı gibi özellikleri vardır. 

Coolgram Nasıl Çalışır?

Uygulamayı indirin ve cep telefonunuza kurun.

Panorama butonuna basarak, galerinizden fotoğraf ekleyin.

Alt tarafta yer alan 1 ile 10 arasındaki sayıları kullanarak, fotoğrafı kaç kareye böleceğinizi belirleyin.

Tik işaretine basarak çalışmanızı kaydedin.

Open Instagram butonuna basarak, fotoğrafı paylaşabilirsiniz.

  1. PanoramaCrop

Geniş olarak çektiğiniz fotoğrafların kalitesini koruyarak 10 kareye kadar bölebilirsiniz. Kare veya dikdörtgen panorama görüntü oluşturabilirsiniz. Eklediğiniz fotoğrafları kare veya dikdörtgen şekli verebilirsiniz.

PanoramaCrop uygulamasının ana ekranında üç farklı bölüm bulunur. Bunlar; new swipeabla post, new nocrop post ve new grid post’tur. Her biri farklı çalışma imkânı sunar.

New swipeabla post: Kare sayısı, kırpma, döndürme, ekrana sığdırma seçeneklerinizi kullanmanıza izin verir.

New nocrop post: Arka plan rengi ve ekran boyutunu değiştirmenize imkân tanır.

New grid post: Kırpma, döndürme, ekrana sığdırma, ızgara seçeneklerini ayarlama fırsatı tanır.

Uygulama fotoğrafları 10 kareye bölme, ekrana sığdır, kaliteli fotoğraf, kırpma, boyutlandırma, döndürme, yakınlaştırma, 16:9 ve 4:5 boyutunda uyumlu fotoğraf, kaydetmeden önce görüntüleme gibi özelliklerine sahip.

PanoramaCrop Nasıl Çalışır?

Uygulamayı indirin ve cep telefonunuza kurun.

New swipeable post butonuna basarak fotoğraf ekleyin.

Alt tarafta yer alan menüden kare sayısı, kırpma, döndürme, ekrana sığdırma seçeneklerini kullanarak fotoğrafı düzenleyin.

Düzenleme işleminin ardından sağ üst köşede yer alan tik işaretine basarak kaydedin.

Open Instagram butonuna basarak, fotoğrafı paylaşabilirsiniz.

  1. Unsqrd

Galerinizden fotoğraf ekleyebileceğiniz gibi, uygulama ile fotoğraf çekimi de yapabilirsiniz. Android mobil cihazlarla uyumlu çalışan uygulama, yeni yapılan güncelleme ile birlikte, yüklemiş olduğunuz fotoğrafların kalitesinin arttırılması sağlandı. Zaman kaybı yaşamadan, yeninden fotoğraf boyutlandırmadan,  benzersiz ve dinamik panoramik fotoğraflar oluşturabilirsiniz.

Unsqrd Nasıl Çalışır?

Uygulamayı indirin ve cep telefonunuza kurun.

Fotoğraf çekin ya da galerinizden fotoğraf yükleyin.

Fotoğrafınızı kaç kareye böleceğinizi seçin.

Yaptığınız işlemleri kaydedin.

Instagram’a girdikten sonra oluşturduğunuz panoramik fotoğrafı sırasıyla ekleyerek, slayt gösterisi halinde paylaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.