Teknoloji Haberleri, Oyun Haberleri, Mobil Haberler

Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen 10 İnternet Sitesi (2020)

0 52

Dünyanın En Çok Ziyaret Edilen 10 İnternet Sitesi (2020)

Hepimizin birbirinden farklı bilgisayar ve akıllı telefon kullanım alışkanlıkları bulunuyor. Bazılarımız gün içinde onlarca siteye giriş yaparken bazılarımız ise günlük 2-3 internet sitesinin haricindeki sitelere uğramıyor bile. Peki dünya genelinde en çok hangi internet sitelerinin rağbet gördüğünü biliyor musunuz? Hazırladığımız listede dünyanın en çok ziyaret edilen 10 internet sitesi hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Listede adını hiç bilmediğiniz siteleri görecek ve çok büyük olarak nitelendirdiğimiz birçok sitenin listede kendisine yer bulamamasına şaşıracaksınız.

10 – Pinterest

Resim, link ve yazı paylaşımı için önemli sosyal ağlardan biri olan Pinterest, milyonlarca kullanıcıya sahip ve her ay binlerce yeni kullanıcıya kavuşuyor. Listenin son sırasında kendisine yer bulan Pinterest’in aylık ziyaretçi trafiği 160 milyon seviyesinde.

9 – Fandom

Fandom adını daha önce duymamış olabilirsiniz. Oyunlardan filmlere, televizyon programlarından eğlenceli videolara kadar birçok farklı kategoride içerik paylaşılan Fandom’un aylık ziyaretçi trafiği 168 milyon.

8 – IMDB

Film ve dizilerin derinlemesine incelemeleri, en yeni fragmanlar, oyuncular hakkında bilgiler ve daha birçok bilginin yer aldığı IMDB tüm dünyada yaygın şekilde kullanılıyor. IMDB her ay yaklaşık 169 milyon ziyaretçiyi ağırlıyor.

7- Reddit

Hayranlarına göre “internetin kalbi” olan Reddit, internette yer alan birçok içeriğin kaynağı konumunda. Aklınıza gelebilecek neredeyse her konuda ayrı bir grubun oluşturulduğu ve paylaşımlar yapıldığı devasa bir yapıda olan Reddit her ay 184 milyon ziyaretçiyi kendine çekiyor.

6-Yelp

Ülkemizde pek fazla kullanılmasa da dünyada rağbet gören sitelerden biri olan Yelp’te mekanlar hakkında kullanıcı yorumlarına yer veriliyor. Restoranları ziyaret eden müşteriler Yelp üzerinden puanlama yapıyor ve restoranın puanına olumlu ya da olumsuz etki edebiliyor. Platformun aylık trafiği 190 milyon civarında seyrediyor.

5 – Amazon

Şu anda dünyanın en zengin insanı konumunda olan Jeff Bezos’un sahibi olduğu Amazon, tüm dünyada e-ticarete yön veriyor. Geçtiğimiz dönemlerde Türkiye’de de aktif hale gelen alışveriş sitesinin aylık ziyaretçi sayısı 492 milyon.

4 – Facebook

Her ne kadar eski tadının kalmadığını düşünsek de Facebook hâlen internetin en büyük sosyal ağlarından biri konumunda. Son dönemde yanlış haberlerin hızlı yayılmasına önayak olduğu iddiasıyla eleştirilen Facebook, her ay yarım milyar ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor.

3- Twitter

Facebook’a göre daha rafine bir sosyal ağ deneyimi sunan Twitter, dünyanın en çok ziyaret edilen 10 sitesi arasında 3. sırada kendisine yer buluyor. Facebook’a göre ayda yaklaşık 20 milyon daha fazla ziyaretçi çeken Twitter’ın aylık ziyaretçi trafiği 535 milyon.

2- Wikipedia

Aradığınız her konuda bilgi bulabileceğiniz bir internet ansiklopedisi olan Wikipedia’nın en çok ziyaret edilen sitelerden biri olması şaşırtıcı değil. Türkiye’de kısa bir zaman öncesinde erişime açılan ve içeriğinde milyonlarca Türkçe makalenin de bulunduğu Wikipedia’ya ayda 1 milyar 32 milyon kullanıcı giriş yapıyor.

1 – YouTube

Listenin zirvesinde tahmin edilebileceği üzere YouTube yer alıyor. Yediden yetmişe herkese kesime hitap edecek videoları bünyesinde barındıran YouTube, özellikle akıllı telefonların vazgeçilmez uygulamalarından. YouTube’un aylık ziyaretçi trafiği tam tamına 1 milyar 625 milyon.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.