Teknoloji Haberleri, Oyun Haberleri, Mobil Haberler

Youtube Premium Nedir?

0 162

Bu yazıda Youtube Premium nedir? Youtube Premium nasıl satın alınır ve avantajları nelerdir, konularında detaylı anlatım bulunmaktadır.

Youtube, pek çok izleyici kitlesini bünyesinde barındıran bir video paylaşım platformu, 2005-2006 yılları arasında kurulan Youtube günde ortalama 600 milyon ziyaretçiye ev sahipliği yapıyor. Youtube ve Youtube içerik üreticilerinin temel gelir kaynağı reklamlardır. Youtube içerik üreticileri, Youtube’a verilmiş olan reklamlar sayesinde gelir elde etmektedir. Ancak bildiğiniz üzere Youtube, çok da kısa olmayan bir zaman dilimi içerisinde Youtube Premium adı verilen bir hizmeti sunmaya başladı. Bu Premium hizmeti, satın alan pek çok kullanıcıya hitap eden pek fazla avantaj sunuyor.  Youtube Premium abonesi olan bireyler, videoları reklamsız izleyebiliyor ve kendilerine özel olarak üretilmiş olan pek çok videoyu seyredebiliyorlar.

Youtube Premium Ayrıcalıkları

  1. Reklamsız Video İzleme Özelliği
  2. Özel İçerikleri Görebilme
  3. Arka planda Oynatma Özelliği
  4. Sınırsız Müzik
  5. Youtube Orijinal İçerikleri

Reklamsız Video İzleyin

Youtube Premium nedir diye soran pek çok ziyaretçimize Youtube, çeşitli ayrıcalıklar sunmaktadır, söz konusu bu ayrıcalıklardan biri de reklamsız video ve içerik izleme deneyimidir. Bildiğiniz gibi Youtube’da günde 1-2 saat vakit geçiren biri en az 30-40 reklam izlemek zorunda kalabiliyor. Adblock gibi uygulamalar ile reklamsız video izlenebiliyor olsa da Youtube yazılımcıları, bu sorunu düzeltti ve pek çok ziyaretçi reklamsız video izlemek için çeşitli reklam engelleyici programları kullanamyacaklar.

Youtube Premium’u satın aldığınızda, tüm Youtube içeriklerini reklamsız bir şekilde izleme avantajına sahip olabiliyorsunuz. Youtube içeriklerinizi lzerken reklam görmekten bunaldıysanız, Youtube Premium tam size göre.

Özel İçerikleri Görebilme

Bu ayrıcalıkta, Youtube Premium nedir diye soran ziyaretçiler için kendilerine has üretilmiş çeşitli içerikleri izleme avantajını sunuyor. Youtube içerik üreticilerinin, herkese açık olarak sunmadığı çeşitli içerikleri, Youtube Premium planı ile rahat bir şekilde izleme deneyimi sunuluyor.

Arka Planda Oynatma

Bildiğiniz gibi Youtube videolarını mobil cihazınızda izlerken kapatıp başka bir platforma geçemezsiniz. Youtube’u kapattığınız an içerikleri izleme imkânınız kesinlikle yok. Ancak arkaplanda oynatma özelliği sayesinde bir youtube videosu açtığınızda, telefonunuzu kapatıp cebinize koyabilir ve Youtube içeriklerini sorunsuz bir şekilde izlemeye devam edebilirsiniz. Youtube ekranını kapatarak egzersiz yapabilir veya bir eğitim izlerken, telefonu açık bırakma zorunluluğu olmadan içerikleri izlemeye devam edebilirsiniz.

Sınırsız Müzik

Youtube Music uygulamasından müzik dinlemek için, Youtube Premium satın almak gerekiyor. Youtube Premium nedir diye soran ziyaretçilerimiz, Youtube Music uygulamasını indirerek, müzik dışında hiçbir video ile karşılaşmadan müzik dinleyebiliyorlar. Youtube Müzik uygulamasında çalma listesi oluşturabiliyor ve istediğiniz müzikleri istediğiniz sıra ile çalabiliyorsunuz ve aynı zamanda müzikleri dinlerken kesinlikle reklam izlemiyorsunuz.

Youtube Orginals İçerikleri

Youtube Premium paketlerinden birini satın aldığınız zaman, Youtube Orginals içeriklerini izleme deneyimine sahip olabilirsiniz. Youtube Orginals içerikleri, bizzat Youtube izleyicilerine özel olarak üretilmiş olan çeşitli içeriklerden oluşmaktadır. Youtube Orginals içerikleri arasında belgeseller, diziler ve filmler olmak üzere pek çok içerik sizi bekliyor. Youtube Premium planını satın alarak yukarıda bahsi geçen tüm ayrıcalıklara sahip olabiliyorsunuz.

Youtube Premium Ücreti

Youtube Premium planları, aynı anda kullanılabilen ekran ve kişi sayısına bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

Temel Paket: 21,99 TL ücreti olan bu pakette sadece tek bir kişi Youtube Premium kullanabilmektedir. Youtube Premium’u bu şekilde tek başınıza kullanacaksanız bu paketi alabilirsiniz.

Aile Tasarruf Paketi: Ailenizden 5 kişiye kadar Youtube Premium kullanmak istiyorsanız, bu paketi almalısınız. Paket ücreti sadece 25 TL’dir. Söz konusu tüm fiyatlar aylık abonelik fiyatlarıdır.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.