Teknoloji Haberleri, Oyun Haberleri, Mobil Haberler

Spotify Premium Nedir?

0 342

Spotify, kullanıcılarına ücretsiz ve ücretli olmak üzere iki ayrı planda, müzik dinleme imkânı veren bir platformdur. Spotify, diğer pek çok platformda bulamadığınız müzik ve diğer içeriklerin listelendiği platform olduğu için pek çok dinleyici tarafından tercih ediliyor. Spotify Premium nedir diye soran pek çok ziyaretçimiz, Spotif Premium planını satın aldığında nasıl bir ayrıcalığa sahip olacağı konusunda pek bir bilgi sahibi değil. Bu yazıda sizlere Spotify Premium Planının sunmuş olduğu ayrıcalıklardan bahsetmeye çalışacağız ve Spotify Premium planını satın aldığınızda hangi içerikleri ayrıcalıklı olarak dinelebileceğinizden bahsedeceğiz.

Spotify Premium Ayrıcalıkları

  1. Reklamsız Müzik Dinleme
  2. Sınırsız Sayıda Müzik Dinleme (ücretsiz planda saat başına en fazla 6 müzik)
  3. Müzik Atlama
  4. İstenilen Müziği Dinleme

Spotify Ücretsiz Plan Özellikleri

Spotify, ücretsiz planda aşağıda özelliklere sahiptir, pek çok Premium ayrıcalıklarını barındırmaz.

  1. Ücretsiz Müzik Dinleme
  2. Reklamlı Müzik Dinleme
  3. Saate En Fazla 6 Müzik Atlayabilme
  4. Spotify önerilen müziklerini dinlemek zorunda kalma veya seçtiğiniz albüme ait müzikleri karışık olarak dinlemek zorunda kalma.

Reklamsız Müzik Dinleme

Reklamsız olarak müzik dinleyebiliyor olma özelliği, Spotify’de sunulan önemli ayrıcalık ve özelliklerden biridir. Spotify’de listelenen müzikleri dinlerken 30 saniyelik hatta bazen 1 dakikalık reklamları dinlemek zorunda kalmak hatta söz konusu bu reklamları atlama özelliğininim olmayışı yani reklamları sonuna kadar dinlemek zorunda kalmak da Spotfiy Ücretsiz planının dezavantajlarından biri olmaktadır. Spotify Premium planını satın aldığınız zaman istediğiniz içerikleri reklamsız bir şekilde izleme avantajına sahip oluyorsunuz.

Sınırsız Sayıda Müzik Dinleme

Yine bu da Spotify’da sunulan ve pek çok dinleyicinin almak istediği Premium ayrıcalıklarından biridir. Spotify ücretsiz planını satın aldığınız zaman saate en fazla 6 şarkıyı atlayarak dinleme özelliğine sahip olabilirsiniz. Yani bu plana göre, bir müziği sevmediğiniz zaman değiştirmek için saat başına en fazla 6 hakkınız olduğu anlamına gelmektedir. Spotify Premium nedir diye soran ziyaretçilerimiz, Premium planını aldığınız zaman istediğiniz sayıda müziği izleme imkanına sahip olabiliyorsunuz.

Müzik Atlama Özelliği

Müzik atlama özelliği de Spotify planında çok rastlanan bir özellik. Diyelim ki sevmediğiniz bir müziği dinlemek istemiyorsunuz, Spotify ücretsiz planında bunu saat başına en fazla 6 kere yapabilirsiniz, yani şarkı bitmeden yeni bir şarkı dinlemek için en fazla 6 hakkınız vardır. Ayrıca istediğiniz müzikleri çalamıyor oluşunuz da sizi daha çok şarkı atlamaya mecbur bırakacaktır.

İstenilen Müziği Dinleme

Spotify Premium planı satın aldığınız zaman çalma listelerinizden veya istediğiniz herhangi bir albümdeki şarkıları seçerek izleme imkanına sahip olabilirken, ücretsiz planda böyle bir özelliğe sahip olamazsınız. Spotify Premium nedir diye soran pek çok ziyaretçimiz, Premium planını satın aldıktan sonra istedikleri içeriği sınırlı atlama zorunluluğu olmadan seçebiliyor ve dinleyebiliyor. Ücretsiz planda istediğiniz şarkıyı seçemiyorsunuz ve albümdeki belli başlı şarkılar çalmak zorunda kalıyor. Bu sayede sizlerde istenilen müziği dinlemek için, Spotify Premium planını satın almalısınız.

Spotify Premium Plan Ücretleri

Spotify’de yalnızca iki Premium üyelik planı bulunmaktadır.  Spotify Premium planını satın almak istediğiniz zaman karşınıza 17,99 TL ve 26,99 TL olmak üzere iki ayrı plan çıkacaktır.  17,99 TL fiyata sahip olan planda, sadece tek bir kişi tüm Premium ayrıcalıklarını kullanabiliyor ve başka birisi aynı hesaba giriş yapamıyorken, 26,99 TL olan aile paketi satın alındığı zaman, Spotify Premium kullanıcıları, kendi hesaplarını başkaları ile paylaşarak onların da Premium ayrıcalıklarından yararlanmalarını sağlayabiliyorlar. Spotify Aile plan ücreti 26,99 TL olmakla beraber, 4 kişi bu ayrıcalıklardan yararlanabilmektedirler.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.