Teknoloji Haberleri, Oyun Haberleri, Mobil Haberler

En İyi Klima Tavsiyeleri

0 51

Klimalar hayatımızda aktif bir şekilde rol alan, sıcak havalarda bunaldığımızda bizi serinleten çok önemli cihazlardan biridir. Klimalar temel olarak Btu adı verilen bir soğutma kapasite değerine sahiptir. Klima alırken dikkat etmeniz gereken çok önemli bir mevcut olan Btu değeri, klimanın soğutma ve ısıtma performansı hakkında bilgiler vermektedir. Peki en iyi klima nasıl seçilir, klima alırken dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? En iyi klima tavsiyeleri neler?

Klima Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

  1. Btu Değeri
  2. Watt Değeri
  3. Isıtma ve Soğutma Kapasitesi
  4. Fiyat
  5. Enerji Verimliliği
  6. Garanti Süresi

BTU Değeri

Klima alırken dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri de Btu değeridir. Btu klima cihazının ısıtma ve soğutma performansı hakkında bilgiler ihtiva eder. 9000 btu’luk bir klima en düşük ısıtma ve soğutma performansına sahip bir klimadır denilebilir. En iyi klima tavsiyeleri listemizde bu değer çok önemli bir ölçüt olarak kullanılacaktır.

Watt Değeri

Alacağınız klimanın ne kadar enerji yaktığı önemlidir. Yüksek watt değerine sahip klimalar çok fazla elektrik harcarlar ve bu da elektrik faturasının kabarmasına neden olabilir.  

Isıtma ve Soğutma Kapasitesi

Klimanın ne kadar soğutabileceği ve ısıtabileceği en iyi klima tavsiyeleri listemizde dikkat etmeniz gereken önemli maddelerden biridir. Alacağınız klima belirli bir büyüklükteki odayı ısıtabilmeli veya soğutabilmelidir.

Fiyat

Klimanın yakacağı elektrikten ziyade, satış fiyatı da çok önemli bir konu. Alacağınız klima performansına göre ucuz veya pahalı olabilir bu nedenle klima alırken fiyata dikkat etmek gerekecektir.

Garanti Süresi

Alacağınız klimanın ömrü muhtemelen 8-10 yıldır, ancak verilen garanti süresi bundan daha düşük olabilir. En az 8 yıl garantili klima bulmaya çalışmalısınız.

Hotpoint Ariston Pure Plus 9000 BTU

9000 BTU soğutma kapasitesine sahip olan bu cihaz tam bir fiyat performans ürünü diyebiliriz. Oda sıcaklığını her 3 dakikada 1 derece düşürebilecek kadar performanslı ve randımanlı çalışıyor. Söz konusu klima 80 metrekareden büyük evler veya alanlar için uygun kullanıma sahip değildir. 9000 Btu’luk bu cihaz en fazla 80 metrekarelik alanı orta düzeyde, 40 metrekarelik alanı ise en üst düzeyde soğutabiliyor. Ürün için belirlenmiş satış fiyatı ise 2,749 TL

Mitsubishi Silver 12000 BTU

Mitsubishi’nin Silver model kliması tam 12 bin BTU soğutma kapasitesine sahiptir. Yüksek enerji tasarrufu sağladığı için saate sadece 700 ile 800 watt maksimum 1 kWh elektrik tüketmektedir. 4,699 TL’lik satış fiyatına sahip söz konusu bu ürün, 60 metrekarelik alanı en üst düzeyde, 100 metrekarelik alanı ise orta seviyede, 150 metrekarelik alanı düşük performans seviyesinde soğutabiliyor.

Vestel Flora Doğa Dostu

Vestel klima üretiminin de de başarılı olan bir Türk markasıdır. 15,000 Btu soğutma performansına sahip olan bu ürün, 3,469 TL satış fiyatına sahip. 200 metrekareye kadar soğutma yapabildiği için son derece yüksek seviye bir ürün. 1,8 Kwh enerji tüketimi ile çevre dostudur.  Eksi -10 dereceye kadar soğutma yapabilen bu ürün, son derece tercih edilmesi gereken süper verimlilik dostu bir üründür.

Baymak Elegant Prime 24000 BTU

Bir işletmeniz mi var? Ya da büyük bir eviniz var ve birden fazla klima almak istemiyorsunuz. O halde bu klima 24000 BTU soğutma kapasitesiyle tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilmektedir. Sadece 58 db ses seviyesi ile rahatsız etmeden çalışan bu cihaz, performansı için 6,299 TL’lik fiyatıyla piyasa standartlarında sayılabilir. Bu klima yüksek performans verimliliği ve soğutma kapasitesine göre oldukça düşük elektrik tüketimi ile dikkatlerini üzerine çekmektedir. 100 metrekarelik bir alanı en yüksek seviyede soğutabilirken, 250 metrekareye kadar alanı da soğutabilmektedir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.