Teknoloji Haberleri, Oyun Haberleri, Mobil Haberler

Chrome İndirme Duraklatıldı Hatası Çözümü

Chrome indirme duraklatıldı hatası çözümü
0 985

Android işletim sistemli akıllı telefonlarınızda sık sık Google uygulamalarını kullanmaktayız. Google uygulamaları telefonlarımızın çok büyük bir depolama alanını kullanmaktadır. Bu yazımızda Chrome indirme duraklatıldı hatası çözümü konusuna değinerek bu hata hakkında sizlere detaylı çözüm önerileri ve bilgilendirmeler yapacağız.

Öncelikle Google Chrome tarayıcısını android cihazınıza yüklemek için buraya tıklayınız.

Mobil kategorimize girerek telefonunuzu daha performanslı hale getirecek ipuçları bulabilirsiniz.

Android telefonunuzda Chrome kullanmanın birçok avantajı mevcuttur. Örneğin gizli mod, veri tasarrufu gibi özellikleri Chrome tarayıcı size sunmaktadır.

Şimdi sizlere android cihazınızda Chrome uygulamasında sık görülen Chrome indirme duraklatıldı hatası çözümünü detaylı olarak çözümleyeceğiz.

Bu hata genellikle yüksek boyutlu dosyalar indirmeye çalıştığımızda ortaya çıkıyor. Belirtilen hatanın çözümlerine geçelim.

Veri Tasarrufu Yapan Chrome Bu Soruna Neden Olabilir ?

Veri tasarruf özelliği Chrome tarayıcısında bulunmaktadır. Yapılan veri tasarrufu indirdiğiniz dosyaları tasarruf etmek istediğinden indirmelerinizi duraklatabiliyor. Tabii ki bu sorunun çözüm yolları da mevcuttur.

Veri tasarrufu özelliğini kapatmak için, uygulama ayarlarından Chrome uygulamasına giriniz. Bu bölüme girdikten sonra “Mobil Veri” seçeneğine tıklayınız. Ardından veri tasarrufu ve arka plan veri kullanımı sekmelerini aktif ediniz.

Aşağıdaki resimden daha detaylı inceleyebilirsiniz. Bu görseldeki işlemleri yapmalısınız.

Chrome indirme duraklatıldı hatası çözümü
Chrome indirme duraklatıldı hatası çözümü

Method 2

Bu method yine veri tasarrufu sekmesiyle doğru orantılıdır.

Chrome indirme duraklatıldı hatası çözümü2

Android cihazınızda pil tasarrufu bölümüne girmelisiniz. Bu bölüme girdikten sonra yukarıdaki resimdeki işlemleri yapmalısınız.

Chrome uygulamasını pil tasarrufundan muaf tutmalısınız. Çünkü bu veri tasarrufu işlemi yüksek boyutlu dosyaları indirirken sorun oluşturmaktadır. Bu yöntemi uygulayarak Chrome indirme duraklatıldı hatası çözümü gerçekleşecektir.

 

Önbellek Temizleme İşlemi

Telefonunuzun ayarlar kısmına girdikten sonra “Uygulamalar” sekmesine tıklayınız. Burada Chrome uygulamasını bulduktan sonra üstüne tıklayınız. Açılan sayfada “Depolama” sekmesine basın ardından gelecek ekranda “Veriyi Sil” ve “Önbelleği Sil” butonlarını göreceksiniz. Burada önbelleği silmek için “Önbelleği Sil” butonuna tıklamalısınız.

Ardından Chrome uygulamasında tekrar dosya indirme işlemini deneyebilirsiniz.

 

Uygulamayı Güncel Kullan

Uygulamayı güncellemek, daha detaylı bir versiyon kullanmak anlamına gelebilir. Yani güncellediğiniz her sürüm hatalardan ayıklanan sürümlerdir. Geliştiricilerin güncelleme yapmalarının sebebi uygulamayı stabil çalışabilir hale getirmek ve yeni özellikler eklemek olabilir.

Google Play Store uygulamasına girerek burada Chrome yazın ve ardından çıkan sonuca tıklayınız. Chrome uygulaması eğer güncel değilse karşınıza “Güncelle” butonu çıkacaktır. Bu butona tıklayarak güncellemeyi sona erdirmelisiniz.

Depolama alanı temizleme işlemi

Telefonunuzda depolama alanının dolması birçok fonksiyonun çalışmasının durması anlamına gelir. Depolama alanınızı boşaltmanız Chrome indirme duraklatıldı hatası çözümü konusunda bir nebze size çözüm olacaktır.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.